ОЗНАКИ ТОГО, ЩО ВИ БАЛУЄТЕ СВОЮ ДИТИНУ

 

1. Бажання дитини – понад усе 
В парі «мама-дитина» безумовно провідну роль повинна відігравати мама. Якщо ж у більшості випадків правила поведінки в сім’ї диктує дитина – батькам необхідно переглянути свої пріоритети. Всі бажання дитини, по можливості, повинні задовольнятися якомога швидше тільки до двох років. Якщо така тактика затягнулася до 3-4-х років – це тривожна ознака.

2 Відсутність правил поведінки дитини в суспільстві 
Якщо батьки непослідовні у своїх заборонах і не прищеплюють дитині з самого дитинства правила гарної поведінки в суспільстві – вони роблять дитині погану послугу. Якщо дитина не засвоїла правила поведінки в суспільстві – їй дуже важко буде успішно адаптуватися в майбутньому як в дитячому колективі, так і в дорослій компанії.

3. Відсутність чітких кордонів 
Найскладніше доводиться дітям, батьки яких не встановили для них чітких кордонів поведінки. Сьогодні дитині можна те, що було не можна вчора – це дуже збиває з пантелику. Якщо ви встановили якісь заборони, не варто їх раз у раз скасовувати: таким чином ви не полегшуєте дитині життя, а тільки ускладнюєте його.

4. Відсутність відповідальності за свої вчинки 
Навіть у вельми юному віці діти цілком здатні усвідомлювати, які наслідки можуть спричинити   ті чи інші їхні вчинки. Виправдовуючи неприйнятну поведінку дитини тим, що «він ще маленький», батьки позбавляють його можливості нести відповідальність за свої вчинки – і одночасно можливості поступово дорослішати.

5. Подарунки без приводу 
На жаль, багато батьків вважають, що щоденними подарунками вони проявляють свою батьківську любов. Насправді психологи стверджують, що подарунки без жодного приводу роблять з дітей споживачів і егоїстів.

6. Дієвість істерик 
Якщо батьки піддаються на істерики дитини, поступаючись йому, тільки б він припинив плакати – вони заохочують маніпулятивну поведінку. Для дітей це служить підтвердженням, що можна отримати бажане, закотивши істерику, а це не той спосіб, який дорослі люди використовують в реальному житті.

7. Дорослі як діти 
Дуже часто дорослі своєю поведінкою подають неправильний приклад власним дітям: вередують, закочують істерики, ставлять свої бажання на перше місце, ігноруючи потреби оточуючих. Те, як поводяться дорослі в колі сім’ї, є прикладом для дитини, адже діти найкраще сприймають не слова, а поведінку, яку вони будуть копіювати./Files/images/07824.gif

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.