Освітня діяльність

Розвиток мовлення дитини –  важлива складова  освітньої роботи педагогів нашого закладу. Наразі багато дітей із порушеннями мовлення, у закладі функціонує 3 логопедичних групи, тож дуже актуальними  були покази вчителями – логопедами ефективних форм роботи  з мовленнєвого розвитку дитини  для вихователів закладу. Вчителі-логопеди  Савілова Наталія  Вікторівна, Пономаренко Світлана Василівна, Хотинська Олена Олегівна  ділилися досвідом  проведення корекційних  і розвиткових мовленнєвих ігор і вправ, які були тематично об’єднані.

Для дошкільнят характерні жвавий інтерес до навколишнього життя, жага  пізнання.   «Хочу все знати!» – це про наших дітей. Під час проведення Місячника педагогічної майстерності  вихователі провели для колег серію відкритих  занять з інтерактивними формами роботи з дітьми: вихователь ясельної групи №10 Шебета Лідія Володимирівна – заняття «Веселий восьминіг» (з сенсорно-пізнавального розвитку дітей) вихователь логопедичної групи №2  Михайлюта Ольга Іванівна – «Моє тіло» (пізнання  дитиною свого фізичного Я), вихователь середньої групи №4 Пономаренко Олена Сергіївна – квест «Прилади – наші помічники» (з елементами знань безпеки життєдіяльності), вихователь старшої логопедичної групи №8 Хінціцька Тетяна Миколаївна – «Чиста душа» (морально-етичне заняття з використанням «сократівських діалогів».

25 лютого 2021 року на базі нашого закладу, як опорного у місті з питань цивільного захисту і безпеки життєдіяльності, було проведено  показовий захід з практичної підготовки органів управління і сил цивільного захисту.  Складовою цього заходу  була демонстрація проведення відпрацювання практичних дій щодо демеркуризації закладу та  гасіння умовної пожежі. Працівниками закладу  продемонстровано комплексне відпрацювання алгоритмів дій органів управління та сил цивільного захисту   в умовах надзвичайних ситуацій та їх ускладнення.  Працівники  показали високу організованість і злагодженість у діях, їх  оперативність і правильність; виявили навички з організації гасіння пожежі, надання домедичної допомоги потерпілим, евакуації дітей. Запрошені спеціалісти з питань цивільного захисту  відзначили високий рівень  підготовки заходу, висловили вдячність  за   презентацію досвіду роботи закладу з такого важливого напрямку роботи.

 Наразі  вкрай  важливе   усвідомлення педагогами і батьками, що  навчання дітей бути здоровими з перших років життя — це основний  пріо­ритет у розвитку особистості.   З огляду  на це у нашому закладі багато уваги приділяється  валеологічній освіті дітей.  Сучасні зміни у житті вимагають істотних змін і в праці педагогів, тож   у лютому під час Місячника педмайстерності    у закладі організовано проведення   воркшопів, на яких педагоги ділилися своїм досвідом і  практично навчали своїх колег проведенню оздоровчих форм роботи з дітьми, таких як от:  імунна гімнастика, дитяча йога на двох, зорова гімнастика, мудри,  звукова дихальна гімнастика,  вправи для гарної постави, кінезіологічна гімнастика, релаксація, кольоротерапія та ін. Під час проведення  воркшопі педагоги вдосконалили свої фахові уміння,  відпрацювали  багато корисних   оздоровчих вправ для дітей.

 З метою удосконалення  валеологічної освіти дітей та фахової майстерності педагогів з цього напрямку роботи  упродовж ІІІ кварталу навчального року  для педагогів закладу проведено низку відкритих занять  валеологічного спрямування. Цікаві і насичені діяльнісними формами роботи з дітьми  заняття провели: вихователь середньої групи №5 Кондратенко Людмила Сергіївна  – «Валеологічний квест» (про здорове харчування),  вихователь середньої логопедичної групи №9 Корнюшина Віта Олегівна – «Корон і його військо» (профілактика коронавірусу),  вихователь старшої логопедичної групи №8 Лапіна Наталія Миколаївна – панорама  ігрових вправ щодо формування соціального здоров’я  дітей, практичний психолог Коваленко Олена Юріївна – панораму  вправ для дітей щодо формування їх  психологічного здоров’я.

Фахова майстерність педагога  – важлива умова ефективного розвитку дитини.   Однією  із її складових  є процес самовдосконалення педагога, в якому велику роль грає його підготовка  до атестації.  У нашому закладі   традиційно проводиться  творче представлення педагогів, що атестуються цього року. У лютому звітувалися щодо професійних здобутків за 5 років від попередньої атестації вихователі Кондратенко Людмила Сергіївна,  Сікало Юлія Володимирівна, вчитель-логопед Пономаренко Світлана Василівна. Було проведено цікавий захід із нестандартним змістом –  «Ап-грейд педагога-дошкільника»,  на якому  за  допомогою презентацій відповідної тематики,  креативних знахідок  педагоги представили себе як особистостей, фахівців, продемонстрували своє бачення шляхів оновлення  і змін освітнього процесу,  яких вимагає сьогодення, та свої професійні здобутки  і  плани  до наступної атестації. Присутні  високо оцінили  майстерність колег, їх потенціал і рівень професійної і загальної культури, побажали їм  сил  у фізичному і духовному оновленні,  оптимізму  у досягненні конструктивних змін  в роботі з дітьми нового покоління.

 

Одне з найвеличніших  свят  нашого народу – Великдень. Традиції цього свята, яке сповнене духовністю і умиротворінням, надією  на спасіння душі, торжеством правди і любові, зберігаються спокон віків. Наразі все більше  підкреслюється важливість  духовно-морального виховання дітей з дошкільного віку.   Напередодні святкування Пасхи у закладі організовано виставку писанок, які зробили діти разом із батьками і вихователями. У святкові дні після Світлого Воскресіння  вихователі традиційно провели з дітьми святкову розвагу з театралізованими дійствами і народними іграми.  Діти розповідали вірші,  про сімейні  традиції святкування Пасхи.  Після свята усі пригощалися Великодніми смаколиками – смачними пасками.

У кінці 2020-2021 навчального року  ми отримали  приємну новину –  наш заклад  і особисто психолога  Коваленко Олена Юріївна нагороджено Грамотою за зайняте 2 рейтингове місце серед 100 найкращих закладів дошкільної освіти України у загальному заліку ЛАЙТ-КОНКУРСУ «Кращий кабінет психолога ЗДО 2021 року. Конкурс проводився Інтернет – порталом рейтингу освітніх  закладів України. Ця нагорода – результат спільної багаторічної сумлінної і творчої роботи практичного психолога і адміністрації закладу. Гарне матеріальне забезпечення кабінету  вдало поєднується  з високопрофесійною роботою Коваленко Олени Юріївни.

За багаторічною традицією у  нашому закладі з дотриманням протиепідемічних вимог відбувся щорічний весняний шашковий турнір, що викликав неабияку  активність  малечі. В середніх і  старших групах пройшли відбіркові змагання, за результатами яких було визначено учасників турніру. У першості взяли участь 16 вихованців  закладу. Із серйозним, відповідальним підходом змагалися маленькі гравці, виборюючи перемогу.   Грали за швейцарською системою. Більшість учасників змагань із великим задоволенням відвідує шахово-шашковий гурток, що веде   на базі  нашого закладу досвідчений тренер із Будинку дитячої та юнацької творчості Анатолій Арсентійович Карчевський, який  і забезпечував суддівство змагань.

Переможцями в шашковому турнірі стали:

–    (І місце);

 –  (ІІ місце);

–   (ІІІ місце).

У ролі суддів  вкотре  виступили колишні вихованці нашого закладу, які  за останні роки досягли  значних  успіхів у грі в шахи:  Безсонна Поліна –  шестиразова чемпіонка області із шахів, дворазова призерка чемпіонату України, неодноразово займала перші місця  у Всеукраїнських турнірах із шахів, чемпіонка  м. Києва серед дітей до 10 років у 2017 р.,  призер міжнародного шахового  фестивалю;  Яненко Денис –  чемпіон  міських і обласних (у 2019 р.)  змагань із шахів;  Федун Валерія – неодноразова призерка  обласних чемпіонатів  із шахів, чемпіонка обласних змагань із шахів у  2018 р.; Яценко Артем – активний учасник та переможець міських змагань із шашок і шахів у 2019 р. Нам дуже приємно, що  наші  випускники   досягають таких високих результатів і не забувають про рідний садочок.

Грамоти переможцям турніру урочисто вручили директор закладу Коваленко А. С. та тренер Карчевський А. А.

Такі змагання є гарним стимулом для розвитку інтелектуальних видів спорту серед наймолодших смілян, сприяють вихованню у них вольових якостей та пізнавальних здібностей. Педагоги і надалі,  співпрацюючи  з тренером А.Карчевським,  будуть приділяти багато уваги інтелектуальному розвитку наших дітей завдяки  гри у шашки.

У кінці навчального року у  закладі традиційно  проведено обстеження рухових вмінь дітей з вису,  бігу,  стрибків та   гнучкості у формі  «МалихОлімпійських ігор». У зв’язку із карантинними обмеженнями, у цьому році змагання проводилися  не на стадіоні «Юність», а на спортивному майданчику і території закладу. За результатами проведення заходу діти були нагорожені дипломами і призами за активну участь і старання.

Відповідно до Угоди про   взаємодію закладу дошкільної освіти №23 і НВК «Ліцей – ЗОШ І-ІІІ ст. «Лідер»  та річного плану роботи  наприкінці 2020-2021 навчального року  педагоги обох закладів освіти  провели «Педагогічний  діалог» –  розгляд питань моніторингу успішності навчання першокласників — випускників ЗДО № 23 у НВК «Лідер».  Під час методичного спілкування  учителі  висвітлили особливості сучасних  діяльнісних підходів у навчальному  процесі  початкових класів відповідно до    Концепції  Нової української школи. Педагоги обох ланок освіти  обмінялися педагогічним досвідом щодо  результативного   формування ключових компетентностей  дошкільників і молодших школярів. 

Непомітно пролетів навчальний рік…А для дітей старших груп і їх батьків  –  чотири  роки. Випускне свято! Адміністрація зробила все можливе, щоб це свято було по-справжньому сімейним – з батьками вихованців: розширили майданчик для  таночків  і виступів дітей,   підготували  флеш-моб з батьками і працівниками,  вписалися у графік  гарної погоди.  Випускники – один краще одного, та й батьки у нас в садочку  – найкращі! Тілесної дистанції дотрималися, а от серцем і душею всі були зближені. Нас зблизили радість за успіхи дітей  і смуток, що настав час прощатися. Нехай Бог береже наших пташенят, а батькам – «першокласникам» дає витримки і мудрості.

1 червня  – Міжнародний День захисту дітей. Це свято дітей  і, водночас   тих, хто завжди поруч із ними,  піклується про них і допомагає твердо стати на ноги. Саме заради  щастя дітей дорослі готові долати всі труднощі і перешкоди. Сьогодні цей день набуває особливого значення, адже на превеликий жаль,  в Україні є діти, які вкрай потребують нашого захисту і допомоги. Що зберігається у кишеньках дитинства,  які  вони –  сучасні діти покоління Z і якої допомоги та якого захисту  потребують від нас, дорослих, про це вівся конструктивний діалог  педагогів закладу. Погода у цей  перший день літа була не по літньому холодною, але на душі у педагогів  було тепло від того, що вони щодня роблять великий внесок у щасливе дитинство маленьких українців.

Авторизація
*
*


Реєстрація
*
*
*


Генерація паролю