Про нас (Візитка)

Комунальний заклад дошкільної освіти № 23 «Чипполіно» (ясла-садок) комбінованого типу
Смілянської міської ради Черкаської області
Адреса: вул. Мічуріна, 42, м. Сміла
Телефон: 0473324221
E-mail: 23chippolino@ukr.net
Веб-сайт: http://chippolino.org.ua/
Завідувач: Коваленко Алла Сергіївна; телефон: 0933429774, 0675849950
Комунальна форма власності .
Рік відкриття – 1984.
Проектна потужність будівлі: 280 місць.
Кількість вікових груп: ясельного віку – 1; дошкільного віку – 8 (із них: логопедичних – 3, інклюзивних – 2).
Кількість дітей, які здобувають дошкільну освіту – 180, із них дітей: ясельного віку – 20;
дошкільного віку – 160.
Кадрове забезпечення:
всього працівників – 46, із них:
педагогів – 25;
медичний персонал – 1;
обслуговуючий персонал – 20.
Освіта педагогів:
вища – 17 осіб;
базова вища –5 осіб;
неповна вища – 4 осіб.
Кваліфікаційна категорія педагогів:
вища категорія – 8 осіб;
спеціаліст І категорії – 2 особи;
спеціаліст II категорії – 5 особи;
педагогічне звання «Вихователь – методист» – 1;
нагороджені знаком «Відмінник народної освіти» – 1.
Освітній процес і міжособистісне спілкування у закладі дошкільної освіти здійснюється державною мовою.
У закладі дошкільної освіти працюють: завідувач, вихователь-методист, практичний психолог, музичний керівник, інструктор з фізкультури, 3 вчителя-логопеда, вихователь-методист, 16 вихователів, 2 асистента вихователя та старша медична сестра.
Освітня робота з дошкільниками проводиться за освітньою програмою для дітей від двох до семи років «Дитина».
У закладі функціонують музична зала, фізкультурна зала, методичний кабінет, кабінет практичного психолога, ресурсна кімната, STEM-кабінет, 3 кабінети вчителів – логопедів, 3 медичних кабінети, кабінет для гурткової роботи, музей.
Для задоволення освітніх запитів учасників освітнього процесу
в закладі працюють різноманітні гуртки.
Заклад з 2018 року є активним учасником регіонального експерименту з теми «Формування інженерного мислення у дітей дошкільного віку» та наукового дослідження Інституту психології ім. Г.С. Костюка НАПН УКРАЇНИ з теми «Готовність дитини старшого дошкільного віку до навчання в умовах реформування української школи». Завдяки постійному оновленню форм, методів та змісту освітньої діяльності вдається досягати важливої мети – формування всебічно розвиненої особистості дитини-дошкільника.
Педпрацівники є постійними учасниками різноманітних заходів регіонального та всеукраїнського рівня, як-от науково-методичний STEM-тиждень «Освітні можливості для майбутнього», освітні Хаби, фестивалі, конкурси, марафони, занять доброти «Гуманне ставлення до тварин», медійний проєкт «Навчай заради України» та інші. Заклад є також учасником міжнародного освітнього проєкту «Освіта для сталого розвитку».
Заклад є опорним у місті з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності. Щороку проводяться відкриті покази роботи та надається методична допомога дошкільним закладам освіти міста.
В закладі впроваджуються сучасні освітні засоби, педагогічні інновації, використовуються інформаційно-комунікаційні технології. Творча група педагогів має власні напрацювання, зокрема цифрові ресурси, щодо упровадження парціальної програми «Духовно-моральне виховання дітей дошкільного віку на християнських цінностях» (автор Богуш А.М. та ін.)
Коваленко Алла – переможець всеукраїнського конкурсу «Освітній Оскар – 2018»; переможець Всеукраїнського конкурсу освітніх технологій – 2020;
8 працівників закладу – переможці обласного конкурсу «Територія STEM» – 2022.
4 працівники – лауреати обласного конкурсу на кращий електронний освітній ресурс.
Педагогічні працівники закладу є авторами сучасних методичних посібників для всебічного розвитку дитини дошкільника, які були представлені на міських та обласних виставках «Інноваційний пошук освітян Сміли», «Освіта Черкащини», а також є авторами статей у фахових журналах «Дошкільне виховання», «Палітра педагога», «Вихователь-методист дошкільного закладу». Загальна кількість друкованої продукції за період 2018 – 2022 роки складає 8 посібників та 8 статей у фаховій пресі.
Для розвитку обдарованих дітей діють гуртки «Чомусики», «Цікаві шашки», «Хореографія», «Фізкультурно-оздоровчий». Обладнаний та з 2022/2023 навчального року розпочинає свою діяльність STEM-кабінет, що дозволить формувати та розвивати в дітей природничо-екологічну компетентність, інженерне та критичне мислення.
Упродовж 2018 – 2022 навчальних років педагогічні працівники закладу підтримували взаємодію з ЧНУ ім. Б. Хмельницького – проводили майстер-класи та воркшопи для студентів університету щодо використання логічних блоків Дьєнеша, паличок Кьюізнера, конструктора LEGO та викидного матеріалу в освітньому процесі закладу дошкільної освіти.
Значна увага у закладі приділяється національно-патріотичному вихованню дітей: вихованці беруть участь у різних суспільно-важливих заходах, продуктивно використовується музейна педагогіка.
У 2021 році заклад посів 2-ге рейтингове місце серед 100 кращих ЗДО України у загальному заліку Лайт-Конкурсу «Кращий кабінет психолога ЗДО» – 2021 року, який проводився Інтернет-порталом рейтингу освітніх закладів.
У 2022-2023 навчальному році заклад працює над науково-методичною проблемою «Шляхи формування гармонійного розвитку, виховання і соціалізації особистості дитини та професійної компетентності педагога в умовах Нової української школи».
Проблеми:
- STEM – освіта для дітей дошкільного віку.
- Новаційні підходи до організації роботи з питань безпеки життєдіяльності.
- Освіта сталого розвитку для дітей дошкільного віку.