Про нас (Візитка)

Комунальний заклад дошкільної освіти № 23 «Чипполіно» (ясла-садок) комбінованого типу

Смілянської міської ради Черкаської області

Адреса:              вул. Мічуріна, 42, м. Сміла

Телефон:            0473324221

E-mail:                23chippolino@ukr.net

Веб-сайт:            http://chippolino.org.ua/

Завідувач:          Коваленко Алла Сергіївна; телефон: 0933429774, 0675849950

Комунальна форма власності . 

Рік відкриття  – 1984.

Проектна потужність будівлі:        280 місць.

Кількість вікових груп: ясельного віку – 1; дошкільного віку – 8 (із них: логопедичних – 3, інклюзивних – 2).

Кількість дітей, які здобувають дошкільну освіту – 180, із них дітей: ясельного віку – 20;

дошкільного віку – 160.

Кадрове забезпечення:

всього працівників – 46, із них:

педагогів – 25;

медичний персонал – 1;

обслуговуючий персонал – 20.

Освіта педагогів:

вища – 17 осіб;

базова вища –5 осіб;

неповна вища – 4 осіб.

Кваліфікаційна категорія педагогів:

вища категорія – 8 осіб;

спеціаліст І категорії  – 2 особи;

спеціаліст II категорії – 5 особи;

педагогічне звання «Вихователь – методист» – 1;

нагороджені знаком «Відмінник народної освіти» – 1.

Освітній процес і міжособистісне спілкування у закладі дошкільної освіти  здійснюється державною мовою.

У закладі дошкільної освіти  працюють: завідувач, вихователь-методист, практичний психолог, музичний керівник, інструктор з фізкультури, 3 вчителя-логопеда, вихователь-методист, 16 вихователів, 2 асистента вихователя та старша медична сестра.

Освітня робота з дошкільниками проводиться за освітньою програмою для дітей від двох до семи років «Дитина».

У закладі функціонують  музична зала, фізкультурна зала, методичний кабінет, кабінет практичного психолога, ресурсна кімната, STEM-кабінет, 3 кабінети вчителів – логопедів, 3 медичних кабінети, кабінет для гурткової роботи, музей.

Для задоволення освітніх запитів учасників освітнього процесу
в закладі працюють різноманітні гуртки.

Заклад з 2018 року є активним учасником регіонального експерименту з теми «Формування інженерного мислення у дітей дошкільного віку» та наукового дослідження Інституту психології ім. Г.С. Костюка НАПН УКРАЇНИ з теми «Готовність дитини старшого дошкільного віку до навчання в умовах реформування української школи». Завдяки постійному оновленню форм, методів та змісту освітньої діяльності вдається досягати важливої мети – формування всебічно розвиненої особистості дитини-дошкільника.

Педпрацівники є постійними учасниками різноманітних заходів регіонального та всеукраїнського рівня, як-от науково-методичний STEM-тиждень «Освітні можливості для майбутнього», освітні Хаби, фестивалі, конкурси, марафони, занять доброти «Гуманне ставлення до тварин», медійний проєкт «Навчай заради України» та інші. Заклад  є також  учасником міжнародного освітнього проєкту «Освіта для сталого розвитку».

Заклад є опорним у місті з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності. Щороку проводяться відкриті покази роботи та надається методична допомога дошкільним закладам освіти міста.

В закладі впроваджуються сучасні освітні засоби, педагогічні інновації, використовуються інформаційно-комунікаційні технології. Творча група педагогів має власні напрацювання, зокрема цифрові ресурси, щодо упровадження парціальної програми «Духовно-моральне виховання дітей дошкільного віку на християнських цінностях»  (автор Богуш А.М. та ін.)

Коваленко Алла – переможець всеукраїнського конкурсу «Освітній Оскар – 2018»; переможець Всеукраїнського конкурсу освітніх технологій – 2020;

8 працівників закладу – переможці обласного конкурсу «Територія  STEM» – 2022.

4 працівники – лауреати обласного конкурсу на кращий електронний освітній ресурс.

Педагогічні працівники закладу є авторами сучасних методичних посібників для всебічного розвитку дитини дошкільника, які були представлені на міських та обласних виставках «Інноваційний пошук освітян Сміли», «Освіта Черкащини», а також є авторами статей у фахових журналах «Дошкільне виховання», «Палітра педагога», «Вихователь-методист  дошкільного закладу». Загальна кількість друкованої продукції за період 2018 – 2022 роки складає 8 посібників та 8 статей у фаховій пресі.

Для розвитку обдарованих дітей діють гуртки «Чомусики», «Цікаві шашки», «Хореографія», «Фізкультурно-оздоровчий». Обладнаний  та з 2022/2023 навчального року розпочинає свою діяльність STEM-кабінет, що дозволить формувати та розвивати в дітей природничо-екологічну компетентність,  інженерне та  критичне мислення.

Упродовж  2018 – 2022 навчальних років педагогічні працівники закладу підтримували взаємодію з ЧНУ ім. Б. Хмельницького –  проводили майстер-класи та  воркшопи для студентів  університету щодо використання логічних блоків Дьєнеша, паличок Кьюізнера, конструктора  LEGO та викидного матеріалу в освітньому процесі закладу дошкільної освіти.

Значна увага у закладі приділяється національно-патріотичному вихованню дітей: вихованці беруть участь у різних суспільно-важливих заходах, продуктивно використовується музейна педагогіка.

У 2021 році заклад посів 2-ге рейтингове місце серед 100 кращих ЗДО України у загальному заліку Лайт-Конкурсу «Кращий кабінет психолога ЗДО» – 2021 року, який проводився Інтернет-порталом рейтингу освітніх закладів.

У 2022-2023 навчальному році  заклад працює над науково-методичною проблемою «Шляхи формування гармонійного розвитку, виховання і соціалізації особистості дитини  та професійної компетентності педагога в умовах Нової української школи».

Проблеми:

  1. STEM – освіта для дітей дошкільного віку.
  2. Новаційні підходи до організації  роботи  з питань безпеки життєдіяльності.
  3. Освіта сталого розвитку для дітей дошкільного віку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *