Про нас (Візитка)
Заклад дошкільної освіти № 5 (ясла-садок комбінованого типу)
Смілянської міської ради Черкаської області
Адреса: вул. Мічуріна, 42, м. Сміла
Телефон: 0473324221
E-mail: 23chippolino@ukr.net
Веб-сайт: http://chippolino.org.ua/
Завідувач: Коваленко Алла Сергіївна; телефон: 0933429774, 0675849950
Комунальна форма власності .
Рік відкриття – 1984.
Проектна потужність будівлі: 280 місць.
Кількість вікових груп: ясельного віку – 2; дошкільного віку – 9 (із них: логопедичних – 3, інклюзивних – 3).
Кількість дітей, які здобувають дошкільну освіту – 210, із них дітей: ясельного віку – 37;
дошкільного віку – 173.
Освіта педагогів:
вища – 17 осіб;
базова вища –4 особи;
неповна вища – 10 осіб.
Кваліфікаційна категорія педагогів:
вища категорія – 8 осіб;
спеціаліст І категорії – 3 особи;
спеціаліст II категорії – 6 осіб;
педагогічне звання «Вихователь – методист» – 2;
нагороджені знаком «Відмінник народної освіти» – 1.
Освітній процес і міжособистісне спілкування у закладі дошкільної освіти здійснюється державною мовою.
У закладі працюють 1 практичний психолог, 3 вчителі-логопеди, 2 музичних керівники, 2 асистенти вихователя, 1 старша медична сестра.
Освітня робота з дошкільниками проводиться за освітньою програмою для дітей від двох до семи років «Дитина».
У закладі функціонує 11 груп, музична зала, фізкультурна зала, методичний кабінет, кабінет практичного психолога, 3 кабінети вчителів-логопедів, 2 медичних кабінети, 1 ізолятор, кабінет БЖД, музей, ресурсна кімната, STEM-кабінет. У закладі є зона покриття Wi-Fi , існує власний WEB-сайт.
Для задоволення освітніх запитів учасників освітнього процесу
в закладі працюють різноманітні гуртки.
Заклад з 2023 році став учасником міжнародної програми для дітей First LEGO League Discover. Завдяки постійному оновленню форм, методів та змісту освітньої діяльності вдається досягати важливої мети – формування всебічно розвиненої особистості дитини-дошкільника.
Педпрацівники є постійними учасниками різноманітних заходів регіонального та всеукраїнського рівня, зокрема: ІІІ Міжнародне заняття доброти (7 педагогів: Михайлюта О., Кондратенко Л, Сікало Ю., Болюбах В., Голубенко Н, Гнатко А., Хінціцька Т.); VІ міжнародна науково-практична конференція «Сучасні тенденції та перспективи та розвитку якісної підготовки майбутніх фахівців фізичної культури і спорту в умовах ступеневої освіти» (1 педагог – Димкевич О.); обласний конкурс на кращий електронний освітній ресурс (1 педагог – Гурська А., ІІІ місце); Національний проєкт «Цікава фізкультура – 2.0. Перезавантаження» (1 педагог – Димкевич О. та 22 дітей дипломанти) та інші. Педагоги закладу є учасниками міжнародного освітнього проєкту «Освіта для сталого розвитку».
Заклад є також учасником міжнародного освітнього проєкту «Освіта для сталого розвитку». У 2022-2023 навчальному році заклад отримав дві Золоті медалі на XIV міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті» та на XIV міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2023».
Заклад є опорним у місті з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності. Щороку проводяться відкриті покази роботи та надається методична допомога закладам дошкільної освіти міста.
У закладі постійно впроваджуються педагогічні інновації, застосовуються сучасні освітні засоби, активно використовуються інформаційно-комунікаційні технології. Творча група педагогів має власні напрацювання, зокрема цифрові ресурси щодо STEM-освіти та упровадження парціальної програми «Духовно-моральне виховання дітей дошкільного віку на християнських цінностях» (автор Богуш А.М. та ін.).
Коваленко Алла, завідувач – переможець Всеукраїнського конкурсу освітніх технологій – 2023.
5 педагогів посіли І-е рейтингове місце у «Педагогічному профтесті» – 2024, який проводився Інтернет-порталом рейтингу освітніх закладів.
Педагогічні працівники закладу є авторами сучасних методичних посібників для всебічного розвитку дитини дошкільника, які були представлені на міських та обласних виставках «Інноваційний пошук освітян Сміли», «Освіта Черкащини», а також є авторами статей у фахових журналах «Дошкільне виховання», «Вихователь-методист дошкільного закладу». Загальна кількість друкованої продукції за період 2019 – 2024 р.р. складає 9 посібників та 8 статей у фаховій пресі.
Для задоволення освітніх запитів учасників освітнього процесу та розвитку обдарованих дітей в закладі працюють різноманітні гуртки: «Основи грамоти», «Цікаві шашки», «Таеквон-до», гурток STEM-освіти. ( 1 дитина – дипломант ІІІ ступеня ІV Міжнародного конкурсу учнівської та студентської творчості «Змагаємося за нове життя»; 25 дітей – лауреати конкурсу GMW 2024 із виготовлення іграшкової монети «Власна монета», 12 лауреатів фестивалю-святкування First LEGO League Discover . Обладнаний та з 2022/2023 навчального року розпочав свою діяльність STEM-кабінет для формування та розвитку в дітей природничо-екологічної компетентністі, інженерного та критичного мислення.
Значна увага у закладі приділяється національно-патріотичному вихованню дітей, зокрема в освітньому процесі активно використовується музейна педагогіка; вихованці беруть участь у різних суспільно-важливих заходах, як-от: громадські акції «Сміливим від смілян», «Смілива гривня», «Освітяни Сміли – воїнам Покровська», «Щедрий вівторок», «Традиції добрих справ»; працівники з родинами вихованців надавали неодноразово благодійну допомогу для ЗСУ.
У 2023 році заклад посів 2-ге рейтингове місце серед 100 кращих ЗДО України у загальному заліку Лайт-Конкурсу «Краща декорація (оформлення) актової зали або фойє ЗДО до зимового свята» – 2023, який проводився Інтернет-порталом рейтингу освітніх закладів.
У закладі у підвальному приміщенні створено найпростіше укриття, яке розраховано на 235 осіб і облаштовано запасним виходом та припливно-витяжною вентиляцією. Укриття обладнано відповідно до нормативних вимог, є умови для комфортного перебування дітей різного віку.
На поліпшення матеріально-технічної бази ЗДО № 5 у 2024 році використано кошти: місцевого бюджету в сумі 37815,00 грн; кошти від отриманих благодійних внесків та спонсорської допомоги – 98010,00 грн. Загальна сума використаних коштів – 135825,00 грн.
Потреби закладу:
- Осучаснення комп’ютерного і мультимедійного обладнання.
- Придбання сучасного обладнання для організації освітньої роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.
- Обладнання закладу системою відеоспостереження.