Матеріально-технічне забезпечення закладу

Матеріально -технічне забезпечення закладу дошкільної освіти №23

Площа земельної ділянки закладу — 1,2 га. Територія має металеву огорожу по всьому периметру. Господарський двір ізольований від ігрових майданчиків, має самостійний в’їзд для службового транспорту. На території розташовані сарай з овочесховищем, кожна група має окремий майданчик із зеленими насадженнями, тіньовий навіс та ігрове обладнання. 3/4 площі майданчиків вкрито травою, що забезпечує комфортне перебування дітей на ділянці в теплу пору року. Навколо будівлі закладу – зелена зона, клумби, газони, зелені насадження. Озелененню закладу приділяється велика увага. На території закладу росте майже 20 різновидів дерев, 10 різновидів кущів, розарій, рокарій, альпійська гірка, оригінальні квітники. Щороку досаджуються нові дерева та кущі, висаджуються квіти на квітниках, відповідно до експертизи екологічної служби видаляються старі дерева.

На групових майданчиках розміщено малі архітектурні форми: ліани, горки, будиночки, пісочниці з кришками, ігрові споруди. За останні роки поновлено пісочниці, виготовлено нові ігрові споруди, які утримуються в належному стані, пофарбовані в яскраві кольори, надійно закріплені, своєчасно ремонтуються. На території закладу є великий спортивний майданчик, на якому розміщено спортивне обладнання відповідно до методичних вимог: баскетбольні щити, футбольні ворота, волейбольні стійки, ліани, гімнастична стінка, яма для стрибків, лабіринт, буми, серсо, дуги для підлізання, масажна доріжка. До початку навчального року і літнього оздоровлення все ігрове обладнання майданчиків випробується на міцність, що фіксується актами.

Будівля закладу побудована за типовим проектом, має два поверхи та загальну площу 2142 м2. Згідно з проектом у закладі – 12 груп, функціонує 10 груп. Одну групу переобладнано у фізкультурний зал, одну – у методичний кабінет, кабінет психолога, кабінет гуртків і музей. Ясельні групи розташовані на першому поверсі і мають окремий вхід. Всі групи мають запасні евакуаційні виходи. Ізольованих одна від одної груп у закладі 5 з 10. У закладі є простора музична зала; окремий спортивний зал; медичний та процедурний кабінети, ізолятор; харчоблок з коморою та підсобними приміщеннями; пральня; методичний кабінет; ресурсна кімната; кабінети завідувача, практичного психолога, вчителів-логопедів (3), музичного керівника, завідувача господарства, кастелянші; підсобні приміщення.

Будівля закладу та територія відповідають Санітарному регламенту для дошкільних навчальних закладів та утримуються в належному стані. Приміщення закладу теж утримуються у належному санітарному стані, забезпечені відповідним обладнанням.

Медичні кабінети забезпечено медпрепаратами у відповідності до «Переліку лікарських засобів та виробів медичного призначення у медичному кабінеті дошкільного навчального закладу для надання невідкладної медичної допомоги, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України від 30.08.2005 №432/496 «Про вдосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі» на 100%, медичним обладнанням – на 80%, меблями – на 100%. Процедурний кабінет оснащений відповідно до вимог табелю оснащення кабінетів тимчасових щеплень, забезпечений холодною і гарячою проточною водою.

Приміщення харчоблоку відповідає вимогам «Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів», Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах (зі змінами), затвердженої спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 26.02.2013 р.№ 202/165, основним вимогам НАССР. До складу харчоблоку входять: цех готової продукції; цех обробки сирої продукції, овочевий цех, зона видачі готових страв, комора і роздягальна. Харчоблок оснащено достатньою кількістю обладнання, а саме: електрична плита з духовками (2шт.), електросковорода (1шт.), електрокотел (1шт.), електром’ясорубка (2 шт.), електронні та механічні ваги (3 шт.). Ваги щорічно повіряються. У харчоблоці є 2 морозильні камери, 2 холодильники – для зберігання продуктів і добових проб. Все холодильне обладнання промарковане, використовується за призначенням, оснащено термометрами для контролю температурного режиму при зберіганні продуктів харчування. Все обладнання в робочому стані, своєчасно проходить перевірку спеціалістами, ремонт та повірку. Харчоблок оснащено промаркованими металевими столами (5 шт.), 2-ма двойними алюмінієвими ваннами, мийкою з нержавіючої сталі для овочів, 2 раковинами для миття рук. Для миття кухонного посуду виокремлено частину харчоблоку із металевим стелажем для кухонного посуду. Харчоблок забезпечено достатньою кількістю кухонного посуду, інвентарю, який промарковано та використовується за призначенням. Посуд виготовлений із нержавіючої сталі та з алюмінію, у відповідності до санітарних норм та зберігається на стелажах. Щороку за позабюджетні кошти робиться косметичний ремонт у приміщеннях. Відповідно до вимог НАССР двері оббито знизу металом, поставлено доводчики; вікна засітчено. Всі інженерні мережі харчоблоку — каналізаційна, вентиляційна, електрична та система водопостачання в робочому стані, щорічно та за необхідності проводиться ревізія цих мереж, що фіксується в Акті готовності закладу до роботи в новому навчальному році. Санітарний стан харчоблоку відповідає санітарно-гігієнічним вимогам. Генеральне та щоденне прибирання проводиться за встановленим графіком, з миючими засобами, які внесені до єдиного реєстру МОЗ України та мають позитивний висновок Державної санітарно-епідеміологічної експертизи МОЗ України (сертифікати в наявності).

Комора оснащена: вагами, для зважування продуктів при видачі на харчоблок; стелажами, на яких зберігаються в ємностях олія, печиво, чай, консерви, тощо. Мішки з борошном, крупами та цукром розміщено на трапиках, відокремлено від стін. Відповідно до вимог НАССР продукти, що містять алергени, розміщаються окремо.

Овочесховище знаходиться в окремій будівлі, його облаштування відповідає вимогам Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів. Овочесховище оснащене стелажами, трапиками для зберігання овочів та фруктів, має два відділення, що є зручним для розташування овочів за строками реалізації та дотримання «товарного сусідства». Щороку здійснюється ремонт приміщень, вентиляції, трапиків.

Музична і спортивна зали є осередками естетичного та фізичного виховання дошкільників, оснащені на оптимальному рівні; обладнання та інвентар кількісно і якісно повністю відповідають Типовому переліку ігрового та навчально — дидактичного обладнання для ЗДО. Спортивне обладнання щороку обов’язково перевіряється комісією спостереження із складанням акту.

Згідно типового проекту до складу групових кімнат входять: роздягальня, ігрова кімната, спальня, туалетна і умивальна кімнати. Меблі та обладнання усіх групових приміщень відповідають фізіологічним особливостям вихованців, ігрові та розвивальні осередки обладнано згідно віку дітей та програмових вимог. Всі приміщення групових кімнат у повній мірі відповідають санітарним, педагогічним, естетичним вимогам та вимогам безпеки. Всі групові приміщення мають гарячу і холодну проточну воду, обладнано ростовими меблями, сантехнікою, наочно-дидактичними посібниками, художньою літературою, спортивним обладнанням, іграшками тощо. Обладнання та оформлення групових приміщень змістовне, є педагогічно доцільним, відповідає естетичним та педагогічним вимогам. В кольоровій гаммі приміщень для дітей використані теплі та спокійні тони. Стіни групових кімнат, коридорів, музичної та спортивної зал світлих кольорових відтінків, підібрано декоративні сучасні елементи для оформлення інтер’єру. При організації та облаштуванні життєвого простору у групових приміщеннях педагогами враховується його значимість для становлення особистості дитини. Для забезпечення потреби дітей простір використовується варіативно, вихователі постійно трансформують оснащення центрів розвитку: ігрового, самостійної художньої діяльності, літературно-театрального, пошуково-дослідницького тощо. При оформленні приміщень педагогами враховано вимоги відповідності предметно-розвивального середовища віковим особливостям вихованців. Забезпечення закладу ігровим, спортивним, дидактичним матеріалом, сучасними навчально-наочними посібниками та іграшками здійснюється відповідно до Типового переліку обов’язкового обладнання, навчально-наочних посібників та іграшок для ЗДО, затвердженогонаказом Міністерства освіти і науки Українивід 19 грудня 2017 року № 1633за рахунок додаткових джерел фінансування.